Laserowa korekcja wzroku to w najwyższym stopniu zaawansowana technologicznie metoda korekcji wzroku na świecie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, także połączenia tych wad koryguje wiązka lasera. Zasada jego działania opiera się na wykorzystaniu zjawiska fotoablacji, polegającego na usuwaniu stopniowych powłok rogówki.

W przypadku krótkowzroczności efektem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku nadwzroczności uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki. Laserowa korekcja wzroku cena – laserowa korekcja wzroku jaka jest cena; wykorzystywana jest od wielu lat jako najlepsza metoda pozwalająca na usunięcie konieczności noszenia okularów, czy też soczewek kontaktowych. Istotą zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest precyzyjne wymodelowanie kształtu rogówki oka w ten sposób, by wpływające do oka promienie świetlne były ogniskowane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Parametry wiązki światła laserowego ustanawiane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o wyniki zgromadzone w czasie badań kwalifikacyjnych pacjenta. FemtoLasik należy do metod dogłębnych. Rekomendowana jest dla pacjentów potrzebujących natychmiastowego odzyskania dobrego widzenia i zmniejszonego dyskomfortu po operacji w większości defektów wzroku. Dobre rezultaty leczenia osiąga się w wysokich i złożonych wadach wzroku (więcej info). Zabieg jest wykonywany laserem femtosekundowym, także laserem excimerowym. Przy pomocy lasera w ciągu jedynie kilkunastu minut rogówce wznawia się prawidłowy kształt, dzięki czemu oko osiąga dobrą ostrość widzenia.

okulista

Autor: Les Black
Źródło: http://www.flickr.com

Eliminacja defektów wzroku procedurą femtoLasik to dla pacjenta szybsze gojenie rogówki i przywrócenie widzenia po operacji już kolejnego dnia po zabiegu – czytaj więcej na temat tego zabiegu. To również minimalne niedomagań po operacji w porównaniu do pozostałych metod, także zdobycie lepszych parametrów optycznych widzenia. Zaniedbana choroba oczu jest w stanie w dużym stopniu obniżyć wolność. Choć cena tego procesu nie jest mała, to warto pozwolić sobie na taki luksus. Wzrok to bardzo znaczący zmysł. Dzięki laserowej korekcie wzroku zdołamy się bez ograniczeń poruszać, czytać i podziwiać urodę otoczenia.