Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiegoś rodzaju kontuzji. Jest to właściwie nie do uniknięcia, ale nie może być powodem do rozpaczy. Różne elementy naszego ciała czasami zwyczajnie odmawiają posłuszeństwa. Czasem potrzebny jest zaledwie jeden niefortunny krok, aby zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednakże, że mamy odrzucić nasze hobby. Potrzebna jest tylko właściwa diagnoza i odpowiednie leczenie. Nawet najbardziej uważny sportowiec to potwierdzi

.

Urazy początkujących sportowców

O kontuzje łatwo na początku przygody ze sportem. Mięśnie można wzmocnić szybciej niż ścięgna albo stawy, a przez to duże prawdopodobieństwo kontuzji jest w tym momencie, w którym wydaje się nam, że już nabraliśmy wprawy i siły. Co robić gdy już coś się stało?

Podstawa to nie histeryzować. Zdenerwowanie i rozpacz nic tutaj nie poprawią. Skoro coś się wydarzyło, to nic nie poradzimy, teraz można jedynie dobrze uraz(zobacz centrum terapii manualnej wrocław) wykurować. Kolejna niezwykle ważna sprawa – nie należy urazu „rozćwiczyć”. Nie ma nic gorszego niż takie podejście. Ból jest znakiem od organizmu, że coś źle działa i nie wolno go ignorować. Można sobie wyrządzić ogromną krzywdę. Obolałe miejsce powinniśmy schłodzić i zacząć leczenie.

Jak leczyć?

rehabilitacja po kontuzji

Autor: Jon Candy
Źródło: http://www.flickr.com

Z urazem musimy pójść do lekarza, najszybciej jak się da. Wyszukajmy jak najlepszego lekarza sportowego, który nie powie nam, że należy porzucić uprawianie sportu. Po postawieniu diagnozy następnym krokiem powinna być . Z pewnością doradzi jak unikać kolejnych kontuzji, więc powinniśmy pytać o wszystko, co budzi nasze wątpliwości.

Kiedy wrócić do aktywności?

Leczenie kontuzji może udać się w krótkim czasie. Czasem potrzeba tylko kilka tygodni i jesteśmy jak nowo narodzeni. Bardziej skomplikowane urazy naturalnie leczy się przez dłuższy czas, lecz wystarczy jedynie trochę systematyczności, by wrócić do aktywności fizycznej ze zdwojoną siłą.

Ciekawią Cię nowe zagadnienia? Więc bądź zorientowany! Z tego powodu warto przejrzeć kolejny artykuł na ten temat, żeby zasięgnąć bardziej dokładnych treści.

I z o wiele większym zasobem wiedzy o tym jak strzec się urazów. Odpowiedni rehabilitant pomoże nam wprowadzić w życie nasze sportowe ambicje.