Farbowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena pań, jednakże w obecnych czasach również niejeden mężczyzna decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim albo we własnym domu. Niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto być świadomym, jak wybrać farbę, aby włosy uzyskały upragniony odcień.

Modelka w bieliźnie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim powinieneś zdecydować się na kolor, na jaki chcesz ufarbować swoje włosy, nie zapominając, iż zwykle odcień jest o jeden albo dwa tony ciemniejszy niż na pudełku. Dodatkowo ważne jest to czy twoje włosy są naturalne, czy już były wcześniej farbowane. Jedynie w pierwszym przypadku rezultat może być przewidywalny, ponieważ włosy farbowane reagują inaczej. Po drugie, należy zdecydować się na typ koloryzacji – wybrać farbę czy piankę? Pianki do włosów są prostsze do samodzielnego użycia. Dzięki wygodzie ich nakładania nawet malowanie włosów na wakacjach będzie możliwe. Natomiast zwyczajne farby jak w ofercie wymagają większej staranności, jednakże zawsze można poprosić o pomoc mamę lub koleżankę.

Warta wypróbowania jest farba luo color, w jakiej amoniak zastąpiła substancja zasadowa nie niszcząca fryzury. Luo color gwarantuje intensywny, a tym samym lśniący kolor z efektem trójwymiarowości. Dodatkowo fantastycznie wzmacnia włosy i sprawia, iż są wygładzone. Precyzyjnie pokrywa siwe włosy i można ją kupić w większości sklepów kosmetycznych. Co oprócz tego trzeba wiedzieć, wybierając odpowiednią farbę?

Jeżeli masz czarne włosy i zamierzasz to zmienić, najpierw konieczna jest dekoloryzacja, w innym razie nowy kolor będzie właściwie niewidoczny, a tylko doda refleksów. Ponadto delikatne włosy są dużo bardziej podatne na działanie farby, więc nie należy wkładać plastikowego czepka dla spotęgowania efektu, a można nawet potrzymać farbę pięć minut krócej.

Jeżeli masz trudność z właściwym doborem farby lub pianki do włosów, lepiej udaj się do profesjonalnego fryzjera, który ma praktykę w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie wymarzoną fryzurę z wymaganym kolorem lub turbiny wodne przeczytaj wskazówki na . Inaczej może się okazać, że nie takie były twoje zamierzenia, jednakże całe szczęście farba także z czasem się zmywa, natomiast włosy odrastają, toteż będzie pora na następne próby. Wykorzystując nasze wskazówki z pewnością wszytko pójdzie dobrze.