Soczewki kontaktowe są bardzo chętnie używane przez osoby mające kłopoty ze wzrokiem. Ich bardzo duża różnorodność i zaawansowane rozwiązania sprawiają, że ludzie w wielu przypadkach rezygnują z noszenia okularów na rzecz właśnie soczewek. Przede wszystkim są one bardzo wygodne i praktyczne. Przez to, że nakłada się je wprost na rogówkę, to gwarantują dużo lepszą jakość widzenia, niż okulary, oprócz tego są dużo wygodniejsze i lżejsze niż oprawki na nosie.

zobacz jednodniowe biotrue

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przez to można na przykład uprawiać w soczewkach dużą ilość sportów, na które klasyczne okulary (rajsoczewek.pl/ray-ban) raczej nie będą pozwalać. Jeżeli ktoś będzie się na nie decydował, to w pierwszej kolejności powinien skonsultować się z dobrym okulistą, który odpowiednio je dobierze. Do wyboru są obecnie dwie główne odmiany soczewek, czyli miesięczne i jednodniowe. Oba rodzaje mają swoje zalety i wady, zanim się podejmie ostateczną decyzję, to powinno się o nich porozmawiać z okulistą, gdyż wybór będzie miał duży wpływ na codzienne ich użytkowanie.

Wiele osób bardzo chętnie używa soczewki (www.rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue) jednodniowe, na przykładowo cieszące się dużą popularnością biotrue oneday. Jak można wywnioskować po ich nazwie, nosić je można jedynie w ciągu jednego dnia, a później należy ubrać nową parę. Dlatego też soczewki dailies aqua comfort plus zdejmuje się przed spaniem i wyrzuca, a rano zakłada się świeże – warto nimi się zainteresować. Dzięki temu jest dużo mniejsze ryzyko najróżniejszych infekcji i problemów z zapaleniami, gdyż wyciągając nową parę jest ona całkowicie sterylna.

Dla ludzi którzy lubią aktywny tryb życia mają jeszcze taką zaletę, że można w nich w bezpieczny sposób pływać w basenie. Założenie sterylnej pary po wyjściu z pływalni sprawia, że ryzyko zakażenia jakimiś bakteriami jest znikome. Oczywiście soczewki jednodniowe mają też pewne wady. Najważniejszą z nich są koszty, w porównaniu z miesięcznymi soczewkami będzie to wychodzić znacznie drożej, ponieważ na każdą dobę potrzebna będzie kolejna para. W praktyce każdy kto będzie chciał nosić soczewki powinien zastanowić się dobrze nad tym wszystkim i wybrać to, co bardziej mu będzie odpowiadało.