Troska o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem łatwym i przyjemnym. Jeżeli musimy zaopiekować się osobą, która nie jest w stanie tego uczynić sama, musisz uzbroić się w wytrwałość, empatię i siłę.

W jaki sposób przyszykować się do troski nad kimś niepełnosprawnym

W zależności od stopnia niepełnosprawności, sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym proponują właściwe metody mające ułatwić choremu powszednie życie. Najbardziej oczywistym potrzebnym sprzętem w sytuacji, kiedy chory nie porusza się samodzielnie są wózki inwalidzkie (np. ). Jeżeli pojawia się taka potrzeba, możemy kupić wózek inwalidzki toaletowy, bądź zwyczajnie wybrać pieluchomajtki. Osprzęt tego typu nie jest tani ale możemy starać się o zwrot kosztów z NFZ. Dobra orientacja w przypadłości osoby, którą się zajmujemy pomoże nam obserwację zdrowia chorego – dzięki czemu będziemy w stanie ustalić czy następuje poprawa stanu zdrowia, czy nie.

Zobacz poza tym takie niebanalne wskazówki ze strony (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban-carbon), które odnajdziesz pod tym odnośnikiem – one także opisują to zagadnienie.

Jeśli któregoś sprzętu nie potrzebujemy na co dzień, wtedy możemy skorzystać z profesjonalnej wypożyczalni i wypożyczyć np. wózek na podróże jak . Nie pozbawiaj podopiecznego od jego znajomych, spotkania z nimi z pewnością wpłyną dodatnio na jego nastrój. Jeśli to możliwe, nie należy jej odcinać od codziennych obowiązków. Każda troska z pewnością się opłaci.

wózek inwalidzki

Źródło: http://www.akson.pl/

Co, jeżeli nie mogę opiekować się chorym osobiście?

Jeśli okoliczności nie pozwalają Ci na udźwignięcie pielęgnacji osoby chorej możesz skorzystać z fachowej asysty doświadczonych opiekunów. Z ich pomocy możesz skorzystać na godziny lub wybrać wariant z zakwaterowaniem. Nierzadko są to ludzie z różnymi uprawnieniami, specjaliści, którzy nie dopuszczą na pojawienie się odleżyn i zrobią wszystko co w ich mocy, aby choremu funkcjonowało się dobrze. Jeżeli z różnych przyczyn nie stać Cię zatrudnić opiekuna, możesz skorzystać z pomocy domu opieki lub opieki domowej. Jeśli wybierzesz dom seniora, upewnij się, że panują w nim właściwe warunki. Aby chory miał zapewniony właściwy luksus i intymność, izby powinny być dwuosobowe. Pokoje powinny być wyposażone w przycisk alarmu, który w razie złego samopoczucia zaalarmuje pracowników. Nie zaszkodzi doinformować się jak chorzy pożytkują wolny czas, czy są urządzane dla nich jakieś warsztaty, a także jak prezentuje się kwestia posiłków, za co doliczane są nadprogramowe opłaty.