Troska o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem łatwym i przyjemnym. Jeżeli musimy zaopiekować się osobą, która nie jest w stanie tego uczynić sama, musisz uzbroić się w wytrwałość, empatię i siłę.

W jaki sposób przyszykować się do troski nad kimś niepełnosprawnym

W zależności od stopnia niepełnosprawności, sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym proponują właściwe metody mające ułatwić choremu powszednie życie. Najbardziej oczywistym potrzebnym sprzętem w sytuacji, kiedy chory nie porusza się samodzielnie są wózki inwalidzkie (np.

Z pewnością masz ochotę poznać ekstra informacje tyczące się tego tematu. Jeśli zaintrygował Cię ten aktualny wpis (http://www.dcg.wroclaw.pl/labioplastyka-plastyka-sromu-wroclaw.html), to poczytaj o nim na witrynie pod linkiem.

). Jeżeli pojawia się taka potrzeba, możemy kupić wózek inwalidzki toaletowy, bądź zwyczajnie wybrać pieluchomajtki. Osprzęt tego typu nie jest tani ale możemy starać się o zwrot kosztów z NFZ. Dobra orientacja w przypadłości osoby, którą się zajmujemy pomoże nam obserwację zdrowia chorego – dzięki czemu będziemy w stanie ustalić czy następuje poprawa stanu zdrowia, czy nie.

Zobacz poza tym takie niebanalne wskazówki ze strony (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban-carbon), które odnajdziesz pod tym odnośnikiem – one także opisują to zagadnienie.

Jeśli któregoś sprzętu nie potrzebujemy na co dzień, wtedy możemy skorzystać z profesjonalnej wypożyczalni i wypożyczyć np. wózek na podróże jak . Nie pozbawiaj podopiecznego od jego znajomych, spotkania z nimi z pewnością wpłyną dodatnio na jego nastrój. Jeśli to możliwe, nie należy jej odcinać od codziennych obowiązków. Każda troska z pewnością się opłaci.

wózek inwalidzki

Źródło: http://www.akson.pl/

Co, jeżeli nie mogę opiekować się chorym osobiście?

Jeśli okoliczności nie pozwalają Ci na udźwignięcie pielęgnacji osoby chorej możesz skorzystać z fachowej asysty doświadczonych opiekunów. Z ich pomocy możesz skorzystać na godziny lub wybrać wariant z zakwaterowaniem. Nierzadko są to ludzie z różnymi uprawnieniami, specjaliści, którzy nie dopuszczą na pojawienie się odleżyn i zrobią wszystko co w ich mocy, aby choremu funkcjonowało się dobrze. Jeżeli z różnych przyczyn nie stać Cię zatrudnić opiekuna, możesz skorzystać z pomocy domu opieki lub opieki domowej. Jeśli wybierzesz dom seniora, upewnij się, że panują w nim właściwe warunki. Aby chory miał zapewniony właściwy luksus i intymność, izby powinny być dwuosobowe. Pokoje powinny być wyposażone w przycisk alarmu, który w razie złego samopoczucia zaalarmuje pracowników. Nie zaszkodzi doinformować się jak chorzy pożytkują wolny czas, czy są urządzane dla nich jakieś warsztaty, a także jak prezentuje się kwestia posiłków, za co doliczane są nadprogramowe opłaty.