Neurologia to dziedzina medycyny, której nadrzędną funkcją jest zajmowanie się różnorodnymi schorzeniami które to dotykają nasz obwodowy a także ośrodkowy układ nerwowy.

Problemy z jakimi warto zwracać się o pomoc do lekarza neurologa to: różnorodnego typu bóle (na przykład rąk, twarzy, głowy, rwa kulszowa), wszelkiego typu niedowłady (na przykład osłabienie kończyn), zaburzenia odczuć (uczucie igiełek, drętwienie, mrowienie), mimowolne ruchy tak w obrębie twarzy jak też kończyn bądź tułowia, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zaburzenia mowy lub zaburzenia pamięci i pozostałych intelektualnych funkcji.

neurologia

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już się trafi do specjalisty neurologa (więcej na stronie http://as-med.com.pl/znajdz-lekarza/neurolog/), doktor – na podstawie swoich umiejętności jak też stosownych przyrządów – spróbuje ustalić tak przyczynę uszkodzenia układu nerwowego, punkt w jakim zaistniał uraz, podłoże neuroanatomiczne, oraz jednostkę chorobową. Wśród najczęściej występujących zaburzeń neurologicznych można wyszczególnić: choroby kręgosłupa, neuralgie, zawroty głowy, epilepsję, guzy, urazy układu nerwowego, schorzenia genetyczne oraz wiele dalszych chorób o podłożu emocjonalnym. Niektóre z tychże zaburzeń da się wykryć na podstawie najprostszych badań. Do wykrycia dalszych konieczne będą skomplikowane badania i metody które ponad wszelką wątpliwość określą rodzaj jednostki chorobowej oraz sposób oraz możliwości kuracji. Jeżeli obserwujemy u siebie któreś z przytoczonych objawów, nie można zwlekać, należy jak najprędzej zgłosić się u lekarza. Najlepiej wpisać w Google wyrażenie: neurolog Wrocław, aby jak najszybciej uzyskać celną diagnozę. Do takiej wizyty musimy się odpowiednio przygotować. W trakcie wizyty specjalista neurolog zbierze wywiad od pacjenta. W neurologii jest on ogromnie ważny. Niektóre elementy wywiadu mogą wskazywać na etiologię choroby chorego.

Na wizytę powinno się zabrać z sobą wszelkie wyniki poprzednich badań, wypisy z oddziałów szpitalnych i pozostałą dokumentację jaką pacjent posiada. Neurolog ( www.przychodniazycie.pl/310,Neurolog.html ) przeprowadzi badanie neurologiczne. Jest to wielkie narzędzie w dłoniach specjalisty neurologa, bowiem umożliwia wykrycie która część układu nerwowego jest uszkodzona. Badanie takie obejmuje badanie szyi i głowy, kończyn górnych i dolnych łącznie ze stopami i tułowia.