Tradycyjne krowie mleko nie zawsze może występować w naszym menu – dużo osób posiada uczulenie na nie, inni podejmują decyzję, że nie przyjmują produktów pochodzenia zwierzęcego. Jednak znajdujące się w mleku substancje odżywcze są ważne dla ludzkiego organizmu, a smak oraz konsystencja tego białego płynu okazują się konieczne w przygotowywaniu części dań. Czy da się czymś zastąpić krowie mleko?

mleko

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś na rynku dostrzegamy coraz większą ilość sklepów z żywnością ekologiczną oraz z towarami, dedykowanymi wegetarianom i weganom. Są to produkty najwyższej jakości, wartościowe, takie, które są w stanie zapewnić organizmowi wszystkie niezbędne składniki, minerały oraz witaminy.

Interesujące dane na omawiany wątek odwiedź tutaj. Jest tam wiele ciekawych informacji, które okażą się niezwykle wciągające.

Dotychczas powszechnie stosowanym substytutem mleka krowiego było mleko sojowe, które niestety okazuje się być w wielu przypadkach silnie uczulającym alergenem. Alternatywą dla mleka krowiego może być coraz popularniejsze mleko sezamowe, a także mleko z orzecha włoskiego. Sprawdź. co na stronie Rawfoods znajdziesz o mleku sezamowym. Oba napoje charakteryzują się bogactwem składników odżywczych, mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie i na nasz wygląd, a co więcej są smaczne i bez obaw można je wykorzystać w kuchni, zarówno jako dodatek do deserów, jak i do dań głównych. Doskonale sprawdzają się jako dodatek do sosów, sałatek, rozmaitych wypieków, mogą zastąpić mleczko do kawy i wybornie smakują samodzielnie – zimne lub ciepłe.

Mleko sezamowe zawiera naturalne substancje przeciwutleniające, hamujące procesy starzenia się. Ponadto – dzięki zawartości lecytyny – polepsza sprawność umysłową oraz koncentrację. Jest cennym źródłem protein, witamin z grupy A i E, jak również magnezu, wapnia i wielu innych istotnych dla naszego zdrowia składników. Zbliżone walory odżywcze wykazuje mleko z orzecha włoskiego. Co potrzebujesz, by zrobić mleko z orzecha włoskiego? Sprawdź na . Jest dedykowane zwłaszcza osobom pracującym umysłowo, ale tak naprawdę każdy odnajdzie w nim źródło witalności i zdrowia. Mleko orzechowe jest niezwykle odżywcze, wspaniale sprawdza się jako koktajl po treningu. Posiada kwasy tłuszczowe omega-3, wzmacniające odporność, jest źródłem błonnika, żelaza i cynku. Mleko pochodzenia roślinnego można z łatwością znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, a jeżeli ktoś ma czas i posiada odpowiedni sprzęt w kuchni, może takie mleko przygotować samodzielnie.

Intryguje Cię tematyka poruszana w tym artykule? Poznaj oprócz tego również inne zbliżone posty – zwyczajnie wejdź tutaj kawy ziarniste.

To zdrowa propozycja dla każdego.