Brudny, w ciemnej bramie, ze strzykawką w dłoni. Tak widzimy „typowego narkomana”. Jednak w ostatnich latach uległ on zmianie, przez co problem jest niełatwy do wykrycia. Uzależnienie po cichu weszło do naszych domów, rodzin i szkół. Dzisiejsze narkotyki nie wywołują już tak szybko szkód fizycznych. Teraz człowiek uzależniony może każdego dnia zażywać np. marihuanę zachowując wszelkie pozory normalności.

palenie marihuany

Autor: Gerry Dincher
Źródło: http://www.flickr.com

Dopiero po jakimś czasie zaczyna rozumieć, że nie potrafi już funkcjonować bez narkotyku, najmniejszy problem go przerasta, boi się kontaktów z rówieśnikami „na trzeźwo”, nie potrafi umówić się z dziewczyną bez pomocy odpowiedniego środka.

Te wpisy ze strony (www.alpaki.pl/alpakoterapia-w-okolicach-warszawy,5), które znajdziesz po kliknięciu na ten odnośnik bez dwóch zdań będą przydatne – są one godne zainteresowania i potrafią Cię mile zadziwić.

Jednak nie każdy chce zrozumieć swój błąd i to, że jego życie to jedynie wegetacja. W takich chwilach to w nas, rodzicach, partnerach jest ogromna nadzieja. Na to, że zareagujemy, podpowiemy, którą drogę ma wybrać.

Jeśli taka problematyka Cię interesuje, to kliknij tutaj, gdyż bardzo pokrewne informacje zawiera właśnie ten portal. On również jest ciekawy.

Leczenie narkomanii daje pozytywne, zamierzone efekty w ośrodkach leczenia uzależnień. Fundamentalną kwestią jest skierowanie chorego do wyspecjalizowanego ośrodka leczącego uzależnienia. Najważniejszym założeniem terapii jest całkowite zaprzestanie przyjmowania narkotyków , na co mają wpływ: grupy terapeutyczne, psychoterapia oraz środki farmakologiczne. Poznaj placówki:
W ośrodku leczącym uzależnienia, uczestnicząc w terapii grupowej, pacjenci poznają osoby borykające się z tym samym problemem, będące w trakcie terapii, jak i pacjentów, którzy pokonali wymagane etapy leczenia i ”wychodzą na prostą”.

mężczyzna palący marihuanę

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Poziom zróżnicowania uczestników, biorących udział w takich rozmowach pomaga w terapii. Pozwala osobie uzależnionej, na własne oczy zobaczyć, że prowadzone działania terapeutyczne z czasem przynoszą efekty. Świadectwa oraz wstrząsające historie ludzi, biorących udział w terapii są ważnym elementem prawidłowego procesu leczenia. Wtedy, w chorym odzywa się motywacja oraz siła do walki z tym wyniszczającym nałogiem. Im szybciej uda się problem zażegnać, tym większe są szanse na to, że człowiek wróci do normalnego, wcześniejszego stylu życia.
Po narkotykach świat nabiera kolorów, a zabawa jest fantastyczna. Ale niech Cię to nie zwiedzie. Za życie na haju trzeba płacić. Zawsze pieniędzmi, zdrowiem, czasami wolnością, a nawet życiem.