Jesienne miesiące to idealny okres na wyrabianie sylwetki. Zdobycie wejściówki do klubu fitness niestety to naprawdę nietania sprawa. Zdecydowanie bardziej ekonomiczne jest sprawienie sobie prywatnej siłowni w lokum. Jeśli masz wolną przestrzeń, np. w pokoju lub w piwnicy, opłaca się zainwestować w atlas do ćwiczeń oraz inne urządzenia i ćwiczyć kiedy chcesz. Bez tłumu ludzi i głośnej muzyki.

Jakie maszyny nabyć? Panom trzeba zaproponować zakup gryfu i zestawu wolnych ciężarów. Do tego kompletu kluczowa będzie rzecz jasna praktyczna ławeczka do ćwiczeń. Pamiętaj, żeby wybrać ławeczkę z opcją regulacji stopnia nachylenia – to bardzo istotne. Przykładowe produkty producenta Kettler: tutaj. Oprócz ławeczki pomyśl również o hantlach. W ofercie zobaczysz je w 2 rodzajach – kup te, na które masz możliwość dokładania potrzebnych krążków, takie są najmocniej praktyczne i komfortowe w użyciu. Innym istotnym, a jednocześnie łatwym w montażu urządzeniem w twojej domowej siłowni jest drążek, który umożliwia wyhodowanie szerokich pleców. Dobrze jest umieścić go w futrynie drzwi. Popatrzmy: sztanga z ciężarami, ławeczka do ćwiczeń, sztangielki i drążek – cały zestaw potrzebny, by poprawić sylwetkę. Uwaga! Miej na uwadze, że ćwiczeniom musi akompaniować odpowiednio ułożona dieta. Zdrowe (sprawdź nawilżanie powietrza w domu) jedzenie to osiemdziesiąt procent sukcesu!

siłownia

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Przedstawicielki płci pięknej powinny za to zakupić atlas do ćwiczeń. Najlepiej wybrać model wielofunkcyjny, który ułatwia ćwiczenie dużej liczby części ciała na jednym stanowisku. Najbardziej rozbudowane modele posiadają urządzenie do trenowania wszystkich części klatki piersiowej, pleców i ud. Ćwiczenie jest niezwykle bezpieczne, bo nie ma ryzyka, że ciężar spadnie na ćwiczącego. Kobietom zarekomendować trzeba też nabycie kompletu expanderów oraz pary hantli. Tutaj towary Kettler.

Nadchodzi zimowa zawierucha i biegacze znikają z chodników i parków. Zima nie musi oznaczać jednak rezygnacji z treningu biegowego. Ratunkiem jest bieżnia treningowa, którą możesz zainstalować w osobistej siłowni i cieszyć się joggingiem nawet w zimowe dni.