Wedle popularnych opinii to kobiety przodują w nabywaniu, a nawet kolekcjonowaniu różnych kosmetyków. Dwudziestolatki chętnie przeglądają sieć, by dowiedzieć się, jakie żele do powiek, szampony do włosów albo płyny pod prysznic rekomendują ich imienniczki.

Okazuje się nawet, że w centrach handlowych można już z łatwością dostać kosmetyki, a konkretniej perfumy, błyszczyki i cienie wyprodukowane z myślą o dziewczynkach. W ten sposób od najwcześniejszych lat reprezentantki płci pięknej kształtują własne przyzwyczajenia i za kilka albo paręnaście lat stają się oddanymi klientkami osiedlowej drogerii.
jak golić brodę

Autor: ZF Polpharma SA
Źródło: ZF Polpharma SA
Jesienne trendy FM GROUP

Autor: FM GROUP
Źródło: FM GROUP
Tymczasem mężczyźni często nawet nie posiadają porządnej kosmetyczki, a pojemniki z żelami do kąpieli i przybory do golenia kładą na półeczce w pobliżu łazienkowego lustra. Niewielkie potrzeby nie zawsze wynikają z oszczędnego modelu życia. Mężczyźni po prostu koncentrują się przede wszystkim na goleniu zarostu oraz codziennej kąpieli lub wieczornym prysznicu. I z pewnym politowaniem patrzą na swe urodziwe żony, które spędzają przed lustrem przynajmniej 100 minut każdego dnia.

O ile mężczyźni w sile wieku raczej nie zastanawiają się, jak golić brodę, o tyle młodzi dżentelmeni stają przed niemałym dylematem.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie opisującym podobne informacje. Są równie emocjonujące, ponieważ odnoszą się do tego samego tematu.

Sklepowe regały uginają się pod dużym ciężarem rozmaitego rodzaju kosmetyków, a i przyborów do golenia na pewno nie brakuje. Pośród dostępnych specyfików i akcesoriów znajdują się artykuły dla zdeklarowanych koneserów, jak i trzydziestolatków żyjących w ciągłym biegu. Ogromne znaczenie ma tu cena kosmetyków, ale gdy ktoś od zawsze kupował droższą wodę kolońską, to z tego przyzwyczajenia raczej zbyt łatwo nie zrezygnuje.

Różnego typu kosmetyki zdają się być idealnym pomysłem na upominek, chociaż czasem niełatwo trafić w gust niektórych dam i co poniektórych facetów, a zwłaszcza wtedy, gdy używają oni tylko produktów określonej marki.

Jeżeli jednak trzydziestolatek dostanie ekskluzywne mydło do golenia wraz z całym kompletem stosownych przyborów, to niekoniecznie zechce go używać. Na szczęście tego rodzaju prezenty można szybko schować do szafki i za kilka tygodni wręczyć swojemu najlepszemu koledze w dni jego urodzin albo z okazji ważnego jubileuszu.