Jeździmy po świecie coraz chętniej i dalej, głównie ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy kilkadziesiąt złotych, szybkość i atrakcyjna promocja tanich linii lotniczych, aby kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. Obecnie jest to nie tylko możliwe, ale dość łatwe. Jeśli zwrócimy uwagę na kilka podstawowych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za niewielkie pieniądze.

Startujący samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze: czujność

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś wiadomość o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Warto też zapisać się do newslettera interesującej nas linii lotniczej. Wystarczy przeznaczyć kwadrans dziennie na obejrzenie paru stron internetowych, aby zintensyfikować szanse na tanie latanie w pożądanym kierunku i dobrej cenie.

Po drugie: niewielki bagaż

Możemy wiele oszczędzić na koszcie wycieczki, jeżeli zminimalizujemy swój ekwipunek. Gdy wybieramy się w niedaleką podróż, nie musimy brać ze sobą sporej ilości rzeczy i wówczas wystarczy nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z bagażem podręcznym mogą wydawać się niemożliwe, jednak to tylko pozory.

Czy posiadasz kłopot z odnalezieniem intrygujących informacji na prezentowany temat? Jeżeli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść (covidgentest.com/), a zapewne się nie rozczarujesz.

Bardzo często dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, to dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot

Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Ubrania i akcesoria składające się na tę wagę, mogą w zupełności wystarczyć na niejedną podróż, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że pewne produkty, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż w Polsce, dlatego nie warto płacić dodatkowych pieniędzy za bagaż. Dzięki ograniczeniu wagi bagażu już na początku minimalizujemy koszty podróży oraz czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli czekać na nadanie bagażu, co jest ważne przede wszystkim przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie na odwrót. Jeżeli trafimy na bardzo korzystne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, gdyż ten sam bilet może równocześnie kupić ktoś w Australii, Japonii lub Brazylii. Tanie loty, zwłaszcza w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na kupno biletu w niezłej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo w tym czasie lata najwięcej ludzi i cena często jest wyższa.